29.05 – 5.06.2022 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29 MAJA 2022 ROKU

• Obchodzimy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś Pan Jezus pokazuje nam niebo, jako miejsce, gdzie chce nam dać wieczne mieszkanie.

• Dziś Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę:, o 8.30, 11.00 i o 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo majowe.

• poniedziałek wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika

• wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

• środa wspomnienie św. Justyna, męczennika

• piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy

• Przypominam, że jeszcze do wtorku włącznie, czyli do końca maja Msze święte w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem, po nich będą nabożeństwa majowe. Od środy wracamy do naszego normalnego grafiku z taką zmianą, że Msze święte poranne we wtorki i w czwartki będą odprawiane o godzinie 7.00. Od środy po Mszach świętych wieczornych będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa.

• W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i pierwsze nabożeństwo czerwcowe. W piątek pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17.15 okazja do spowiedzi świętej, po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

• W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ten dzień po Mszy świętej o godzinie 11 Zmianka Różańcowa.

• Otrzymaliśmy od parafii Bolechowice ławki, które po małym odświeżeniu są ustawione przed kościołem.

• Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła nowożeńcom. W następną sobotę zapraszam do sprzątania kościoła kolejną piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary oraz za ofiary przesłane na konto bankowe.

ks. Andrzej Grodecki