Ogłoszenia parafialne
5.06 – 12.06.2022 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 CZERWCA 2022 ROKU

 • Obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, prośmy Ducha świętego by nas przemieniał i umacniał.

 • Dziś Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę: o 8.30, 11.00 i o 17.00, po nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po Mszy świętej o godzinie 11 Zmianka Różańcowa, po Mszy świętej o 17 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Dzisiejszą Uroczystością kończymy Okres Wielkanocny w liturgii. Przypominam, że w naszej archidiecezji czas obowiązkowej spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej jest przedłużony do przyszłej niedzieli.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

  • środa wspomnienie św. Jadwigi, królowej

  • czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  • sobota wspomnienie św. Barnaby, apostoła

 • Zakończyliśmy nabożeństwa majowe, dziękuję tym wszystkim, którzy wspólnie wyśpiewywali modlitwę do Pana Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. W miesiącu czerwcu po Mszach świętych wieczornych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 • W poniedziałek odpust w Brzeziu, Msza święta o godzinie 18.00. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej. Po niej w przyszły czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Już teraz chciałem ogłosić, że w tym roku z procesją z Najświętszym Sakramentem pójdziemy po Mszy świętej o godzinie 11, trasa będzie taka, jak w poprzednim roku, czyli ołtarze będą umiejscowione na ulicy Lisowskiej, przy Remizie, na Browarze i przy kościele.

 • Dziękuję za posprzątanie, udekorowanie kościoła, wykoszenie trawy wokół niego i uporządkowanie terenu oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Małgorzacie Molendys, Łukaszowi Leśniak, Joannie Pater, Annie Pater oraz Katarzynie Grzybowskiej. W następną sobotę zapraszam do sprzątania kościoła kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary oraz za ofiary przesłane na konto bankowe.

ks. Andrzej Grodecki

proboszcz