Ogłoszenia parafialne
19.06 -26.06.2022 r.

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 CZERWCA 2022 ROKU

 • Obchodzimy Dwunastą Niedzielę Zwykłą. Dziś w Ewangelii Pan Jezus pyta nas najpierw, za kogo Go uważamy, a potem wzywa do zapierania się siebie i ciągłego nawracania się.

 • Dziś Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę: o 8.30, 11.00 i o 17.00; po Mszy świętej o 11 procesja Eucharystyczna z okazji oktawy Bożego Ciała, po Mszy świętej o godzinie 17 nabożeństwo czerwcowe.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

  • czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  • piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  • sobota wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 • W miesiącu czerwcu po Mszach świętych wieczornych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Dodatkowo w tym tygodniu do czwartku po Mszach świętych wieczornych procesje eucharystyczne wokół kościoła. Oktawę zakończymy we czwartek Mszą świętą na zakończenie roku szkolnego.

 • W piątek, z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • Dziękuje bardzo wszystkim, którzy pomogli zorganizować procesję w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję najpierw strażakom, którzy zabezpieczali trasę i wystąpili ze sztandarem. Dziękuję paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym w dzwonki, dzieciom pierwszokomunijnym oraz osobom budującym ołtarze. Dziękuję także Służbie Liturgicznej.

 • Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą paniom: Sabinie Główczyńskiej i Halinie Czernik. W następną sobotę zapraszam do sprzątania kościoła kolejną piątkę z Będkowic, pierwszą z Okupnik. Dziękuję także za naprawę łazienki przy salce.

 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary oraz za osiem ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę i w Boże Ciało na kwotę 430 złotych.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz