7.08 – 14.08.2022 r.

ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA – 7 SIERPNIA 2022 ROKU

• Dziś w Dziewiętnastą Niedzielę Zwykłą obchodzimy rocznicę konsekracji naszego kościoła, która nastąpiła 5 sierpnia 1956 roku, czyli 66 lat temu.

• Dziś Msze święte w naszym kościele o 8.30 i 11.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

• poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera

• wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

• środa święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

• czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy

• sobota święto Matki Bożej Kalwaryjskiej.

• W tym tygodniu w naszym kościele: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę przypada 13 sierpnia, po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie. Proszę o zabranie ze sobą świec.

• W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, odpust w sąsiedniej parafii w Szklarach – suma odpustowa o godzinie 11.30.

• Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Izabelli Podobińskiej, Annie Nowińskiej, Lidii Seweryn, Małgorzacie i Kamili Mazur oraz Marzenie Bień. Dziękuję także za wykoszenie i uporządkowanie ogrodu oraz terenu wokół kościoła. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Kawior.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za ofiary przesłane na konto parafialne.

ks. Andrzej Grodecki