Ogłoszenia parafialne
21.08 -28.08.2022 r.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

21 SIERPNIA 2022 ROKU

 • Dziś w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Królowej. To święto zostało ustanowione na zakończenie oktawy po uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dziękujemy Matce Bożej za opiekę nad naszą wspólnotą parafialną. Dziś Msze święte w naszym kościele o 8.30 i 11.30.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

  • wtorek wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy

  • środa święto św. Bartłomieja, apostoła

  • piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

  • sobota wspomnienie św. Moniki

 • W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek, z racji uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Bożenie Gąska, Bożenie Ostafin, Krystynie Gąska, Franciszkowi Kolasie, Renacie Zawadzkiej, Agnieszce Żurek, Bogusławie Wąsik, Władysławie Węgiel, Annie i Henrykowi Paczyńskim oraz Bartłomiejowi Jurczykowi. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic.

 • Już dziś serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzisiejszych uroczystości odpustowych.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za jedenaście ofiar złożonych w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 680 złotych.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz