Ogłoszenia parafialne
11.09 -18.09.2022 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 WRZEŚNIA 2022 R.

 • Pan Jezus mówi nam dziś o wielkim miłosierdziu Boga.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Dziś odbywa się Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

  • wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

  • środa święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  • czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

  • piątek wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

  • sobota wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła

 • We wtorek przypada 13 września – z tej racji dodatkowa Msza święta wieczorna, po której będzie nabożeństwo fatimskie – odmówimy Część Różańca Świętego w procesji wokół kościoła. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.

 • W tą niedzielę uroczystość odpustowa w Racławicach – suma odpustowa o godzinie 11.30. W środę odpust w Kobylanach – Msza święta odpustowa o godzinie 18.00. A za tydzień w niedzielę odpust w Modlnicy z okazji święta Matki Bożej Bolesnej.

 • Zapraszam chłopców ze szkoły podstawowej, którzy są już po I Komunii świętej, by zostali ministrantami w naszej parafii. Można się zapisać w zakrystii. Informuję także, że od dziś jest już nowy kalendarz intencji na przyszły rok 2023.

 • Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Grażynie Leśniak, Małgorzacie Wiśniewskiej, Justynie Macnar-Krawczyk, Aurelii Krawczyk, Magdalenie Glanowskiej, Agnieszce Nowakowskiej i Sylwii Jabłonowskiej. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za te, które wpłynęły na konto bankowe.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz