18.09 -25.09.2022 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 WRZEŚNIA 2022 ROKU

• Pan Jezus mówi nam dziś o roztropnym zarządzaniu tym, czym nas Pan Bóg obdarza.

• Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00.

• niedziela św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży

• wtorek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawla Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich

• środa święto św. Mateusza, apostoła

• piątek wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera

• W tą niedzielę uroczystość odpustowa w Modlnicy z okazji święta Matki Bożej Bolesnej. Za tydzień w niedzielę odpust w Białym Kościele – z racji święta św. Michała Archanioła.

• W tym tygodniu: w poniedziałek na godzinę 19.00 zapraszam na plebanię rodziców klasy trzeciej na spotkanie organizacyjne w sprawie I Komunii świętej. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• Przypominam, że zapraszam chłopców do służby ministranckiej w naszym kościele.

• Dziś w naszej diecezji jest organizowana zbiórka funduszy na cele duszpasterstwa młodzieży. Ofiary te częściowo zostają w parafii, częściowo są wysyłane na cele duszpasterstwa diecezjalnego. Na ten cel przeznaczona jest dziś skarbonka pod chórem naszego kościoła.

• Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Cecylii Seweryn, Beacie Seweryn, Małgorzacie Chmura, Stanisławie Cieślik, Teresie Spyt i Lucynie Węgiel. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za dziewięć ofiar w kopertach, na kwotę 510 złotych, które zostały złożone w poprzednią niedzielę, oraz za te, które wpłynęły na konto bankowe parafii lub były wrzucone do skarbonki.

ks. Andrzej Grodecki