25.09 – 2.10.2022 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 WRZEŚNIA 2022 ROKU

• Pan Jezus dziś mówi nam o tym, jakie są prawdziwe dobra, które przetrwają na wieczność.

• Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00.

• wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

• środa wspomnienie św. Wacława, męczennika

• czwartek święto świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała

• sobota wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

• W tą niedzielę uroczystość odpustowa w Białym Kościele – z racji święta św. Michała Archanioła. Za tydzień odpust w Zabierzowie z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, zakonnika.

• W tym tygodniu: W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę pierwsze nabożeństwo różańcowe. W tym roku te nabożeństwa w naszym kościele będą odbywać się po Mszy świętej wieczornej, około godziny 18.30. W tą sobotę także pierwsza sobota miesiąca.

• W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie Zmianka Różańcowa. Przypominam, że od przyszłego tygodnia, przez cały październik, Msze święte w naszym kościele w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem, o godzinie 18.00.

• Tydzień temu w naszej parafii odbywała się zbiórka na cele duszpasterstwa młodzieży. Dziękuję za zebrane na ten cel 120 złotych. Częściowo te pieniądze są przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.

• Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Marii Morawiec, Krystynie Leśniak, Krystynie Pasek, Mariannie Jurczyk i Janinie Kozyra. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę.

ks. Andrzej Grodecki