Ogłoszenia parafialne
2.10 – 9.10.2022 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

 • Pan Jezus dziś wzywa nas do wiary i do wytrwałości.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00, i o godzinie 17.00. Po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka Różańcowa po Mszy świętej o godzinie 11.00. A wieczorem, po Mszy świętej o godzinie 17.00 odmówimy Różaniec.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • niedziela świętych Aniołów Stróżów

  • wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika

  • środa wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

  • piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 • W tą niedzielę uroczystość odpustowa w Zabierzowie z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, zakonnika. Suma odpustowa o godzinie 12.00. Za tydzień odpust w Bolechowicach z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, suma odpustowa o godzinie 11.30, po niej procesja różańcowa.

 • Przez cały październik Msze święte w naszym kościele w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem, o godzinie 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwie będą rozdawane dla dzieci obrazki, które będzie można naklejać na specjalne plansze. Te dzieci, które zbiorą największą ilość naklejek otrzymają na koniec października nagrody.

 • W tym tygodniu: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.15. Po Mszy świętej wieczornej i po Różańcu na spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie poświęcenie Różańców dla dzieci z III klasy przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Zapraszam na tę Mszę świętą dzieci z klasy III wraz z Rodzicami.

 • Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Marii Kozień, Grażynie Mirek, Marii Żurowskiej, Urszuli Lorenc oraz Małgorzacie Góralik. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic, z ulicy Długiej, numery parzyste.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz