9.10 – 16.10.2022 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

• Pan Jezus przypomina nam dziś o wdzięczności.

• Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00, i o godzinie 17.00. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie poświęcenie Różańców dla dzieci z III klasy przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Wieczorem, po Mszy świętej o godzinie 17.00, odmówimy Różaniec.

• niedziela święto błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa

• wtorek wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

• środa wspomnienie błog. Jana Beyzyma, prezbitera

• czwartek wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

• sobota wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

• W tą niedzielę uroczystość odpustowa w Bolechowicach z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, suma odpustowa o godzinie 11.30, po niej procesja różańcowa.

• Przypominam, że w październiku Msze święte w naszym kościele w dni powszednie są odprawiane tylko wieczorem, o godzinie 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe.

• W tym tygodniu: w środę po Różańcu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek zamiast nabożeństwa różańcowego po Mszy świętej wieczornej odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie – o ile pozwoli pogoda, to Różaniec odmówmy w procesji wokół kościoła. W sobotę w naszym kościele będzie Przegląd Zespołów Regionalnych. Rozpocznie się on Mszą świętą o godzinie 15.30, po niej koncert w kościele.

• Na stoliku są już wyłożone formularze do wpisywania zmarłych wypominanych. Proszę o zaznaczenie, są mają być czytane przed Mszą świętą o 8.30, czy przed Mszą świętą o godzinie 11.00.

• Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Halinie Czernik, Łukaszowi Leśniakowi, Janinie Pater i Małgorzacie Molendys. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę oraz ze ofiary złożone na konto bankowe.

ks. Andrzej Grodecki