Ogłoszenia parafialne
9.10 – 16.10.2022 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

 • Pan Jezus przypomina nam dziś o wdzięczności.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00, i o godzinie 17.00. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie poświęcenie Różańców dla dzieci z III klasy przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Wieczorem, po Mszy świętej o godzinie 17.00, odmówimy Różaniec.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • niedziela święto błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa

  • wtorek wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

  • środa wspomnienie błog. Jana Beyzyma, prezbitera

  • czwartek wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

  • sobota wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

 • W tą niedzielę uroczystość odpustowa w Bolechowicach z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, suma odpustowa o godzinie 11.30, po niej procesja różańcowa.

 • Przypominam, że w październiku Msze święte w naszym kościele w dni powszednie są odprawiane tylko wieczorem, o godzinie 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe.

 • W tym tygodniu: w środę po Różańcu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek zamiast nabożeństwa różańcowego po Mszy świętej wieczornej odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie – o ile pozwoli pogoda, to Różaniec odmówmy w procesji wokół kościoła. W sobotę w naszym kościele będzie Przegląd Zespołów Regionalnych. Rozpocznie się on Mszą świętą o godzinie 15.30, po niej koncert w kościele.

 • Na stoliku są już wyłożone formularze do wpisywania zmarłych wypominanych. Proszę o zaznaczenie, są mają być czytane przed Mszą świętą o 8.30, czy przed Mszą świętą o godzinie 11.00.

 • Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Halinie Czernik, Łukaszowi Leśniakowi, Janinie Pater i Małgorzacie Molendys. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę oraz ze ofiary złożone na konto bankowe.

ks. Andrzej Grodecki

proboszcz