Ogłoszenia parafialne
16.10 -23.10.2022 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 PAŹDZIERNIKA 2022

 • Pan Jezus przypomina nam dziś o wytrwałości w modlitwie.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Wieczorem, po Mszy świętej o godzinie 17.00 odmówimy Różaniec. Dziś, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Ojca świętego obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do naszej skarbonki są dziś przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia – pomoc uczącej się i ubogiej młodzieży.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • niedziela wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

  • poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

  • wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty

  • czwartek święto św. Jana Kantego, prezbitera

  • sobota wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

 • Przypominam, że w październiku Msze święte w naszym kościele w dni powszednie są odprawiane tylko wieczorem, o godzinie 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. Poza tym w tym tygodniu w środę po Różańcu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek z racji III piątku miesiąca po Różańcu Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 • Można składać już na wypominki za zmarłych. W przypadku wypominek rocznych proszę o zaznaczenie, czy mają być czytane przed Mszą świętą o 8.30, czy o godzinie 11.00. W intencji tych zmarłych będzie też odprawione dwanaście Mszy świętych przez cały rok, aż do października 2023 – pierwsza w Dzień Zaduszny, a kolejne w każdy czwarty wtorek miesiąca.

 • Tydzień temu w naszym kościele, jak zresztą w całej Polsce, odbywało się liczenie wiernych. Mieliśmy bardzo dużo osób w naszym kościele na Mszach świętych przez całą niedzielę – w sobotę wieczorem 37 osób, na Mszy świętej o godzinie 8.30 87 osób, na Mszy świętej o godzinie 11.00 117 osób, a wieczorem 40 osób, co razem daje 281 osób. To jest mniej więcej tyle, co przed pandemią. Ale trzeba pamiętać, że w ten dzień była pogoda i w kościele było wielu gości i turystów, którzy przyjechali w nasze strony.

 • Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom z ulicy Okupniki: Agnieszce Rusek, Lucynie Leśniak i Marii Kaczor. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary za jedenaście ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 860 złotych.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz