Ogłoszenia parafialne
27.11 – 4.12.2022 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27 LISTOPADA 2022 R.

 • Dziś wchodzimy w czas oczekiwania na przyjście Pana – i to na końcu czasów i to, które będziemy przypominali podczas obchodów świąt Bożego Narodzenia. W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • środa święto św. Andrzeja, apostoła

 • W czasie Adwentu w naszym kościele w dni powszednie będzie codziennie Msza święta roratnia o godzinie 7.00. W tygodniu Msze święte wieczorem będą tylko w soboty, jako Msze święte z formularza niedzielnego.

 • Poza tym: w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek pierwszy piątek miesiąca, dodatkowa Msza święta wieczorem o godzinie 18.00 z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Przed obu Mszami świętymi i rano i wieczorem okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej wieczornej w piątek spotkanie grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, odmówimy Litanię do Matki Bożej.

 • W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Adwentu. Modlimy się wtedy w intencji Kościoła na Wschodzie. W naszej parafii w ten dzień w kościele pobłogosławimy opłatki, które potem nasza Służba Liturgiczna będzie roznosiła po parafii. Złożone przy tej okazji ofiary są przeznaczone na ogrzewanie. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa. Od tej niedzieli w zakrystii można się już zaopatrzyć w świece Caritas na stół wigilijny.

 • Przy okazji chciałem poinformować o pewnych inwestycjach, które wspólnie z Radą Parafialną podjęliśmy. Pierwsza z nich to naprawa i uzupełnienie naszego ogrzewania w kościele – w tym tygodniu planujemy zdjąć te lampy, wymienić w nich żarniki na nowsze i zwiększyć ilość lamp ogrzewających nasz kościół. Na ten moment trudno znaleźć lepszy sposób ogrzewania tutaj. Druga inwestycja to zamiana fragmentów działek z sąsiadami kościoła i plebanii. W zamian za fragment ogrodu plebanii otrzymamy taki sam fragment terenu obok kościoła, który będzie można przeznaczyć czy to na mały parking, czy na inne cele. Na ten moment otrzymaliśmy zgodę z Kurii na taką zamianę działek.

 • Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na utrzymanie naszego organisty. Radzie Parafialnej dziękuję za ich zbieranie.

 • Dziękuję za posprzątanie, udekorowanie kościoła oraz złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom z ulicy Kawiory: Lidii Seweryn, Annie Nowińskiej, Jadwidze Kocwa, Kamili i Natalii Mazur, oraz Marzenie i Mirosławowi Bień. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Kawior.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za trzy ofiary w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 250 złotych oraz za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz