Ogłoszenia parafialne
4.12 – 11.12.2022 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 4 GRUDNIA 2022 ROKU

 • Dziś słyszymy głos św. Jana Chrzciciela, który nawołuje swoich współczesnych i nas do pokuty.

 • W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Modlimy się dziś w intencji Kościoła na Wschodzie. W gablotce jest wywieszony list Episkopatu Ukrainy skierowany do Polaków. Dziś na Mszy świętej o godzinie 11.00 pobłogosławimy opłatki, które potem nasza Służba Liturgiczna będzie roznosiła po parafii. Złożone przy tej okazji ofiary są przeznaczone na ogrzewanie. Po Mszy świętej o 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

  • środa wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

  • czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 • Przypominam, że w czasie Adwentu w naszym kościele w dni powszednie jest odprawiana Msza święta roratnia o godzinie 7.00. Oprócz rorat w tym tygodniu Msze święte wieczorem będą w czwartek z racji uroczystości i w sobotę, jako Msza święta z kolejnej niedzieli.

 • W środę po Mszy świętej porannej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek rocznica poświęcenia naszego kościoła, jeszcze jako kaplicy, 8 grudnia 1938 roku. Msze święte rano (roraty) i wieczorem o godzinie 18.00. W ten dzień Godzina Łaski od 12 do godziny 13.

 • W przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela Adwentu. W naszej parafii w ten dzień na Mszę świętą o godzinie 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej. Będą dla nich pobłogosławione medaliki. W ten dzień także uroczystość odpustowa w parafii Biały Kościół.

 • Jak widać w kościele trwa wymiana i uzupełnianie lamp grzewczych na ścianach. Stare lampy są zdjęte, będą wymienione w nich żarniki na nowsze. Zawieszone już są dwie nowe lampy, będą trochę niżej, przez co powinno być bardziej czuć ich działanie. Przy okazji wymieniamy część instalacji elektrycznej w kościele.

 • Pod chórem jest do zabrania darmowa gazetka ewangelizacyjna. A w zakrystii można się zaopatrzyć w świece Caritas na stół wigilijny.

 • Dziękuję za posprzątanie, udekorowanie kościoła oraz złożenie ofiary na ogrzewanie następującym osobom z ulicy Kawiory: Rafałowi i Ewie Litewkom, Paulinie Derwisz, Jolancie Gąsce, Stanisławie Synowskiej oraz Krystynie Kumala. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Kawior.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz