Ogłoszenia parafialne
11.12 -18.12.2022 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 11 GRUDNIA 2022 R.

 • Dziś niedziela Gaudete – Radujcie się. W naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. Na Mszę świętą o godzinie 11.00 są dziś zaproszone dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami. Po Mszy świętej pobłogosławimy dla dzieci medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. Dziś także uroczystość odpustowa w parafii Biały Kościół.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

  • wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

  • środa wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 • Przypominam, że w czasie Adwentu w naszym kościele w dni powszednie jest odprawiana Msza święta roratnia o godzinie 7.00. Oprócz rorat w tym tygodniu Msza święta wieczorem będzie tylko w sobotę, jako Msza święta z kolejnej niedzieli.

 • W środę po Mszy świętej porannej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wtedy też modlimy się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny. W piątek, z racji III piątku miesiąca, po Mszy świętej porannej Koronka do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę przypada czwarta i ostatnia niedziela Adwentu.

 • Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia, aby Pana Jezusa zaprosić do swojego serca. W przyszłym tygodniu są zaplanowane spowiedzi w naszym dekanacie. Za tydzień we wtorek planujemy spowiedź w Będkowicach, w środę w Szklarach, a w czwartek w Bęble.

 • W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki i świece wigilijne Caritas. Przy okazji wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone w tamtą niedzielę przez pośrednictwo Służby Liturgicznej przy okazji roznoszenia opłatków. Są one przeznaczone na ogrzewanie. Pod chórem jest do zabrania darmowa gazetka ewangelizacyjna.

 • Od dziś do skarbonki pod chórem można składać ofiary na dekorację świąteczną naszego kościoła. Przy okazji zwracamy się z pytaniem, czy ktoś dysponuje jakimiś dwoma drzewkami, które chciałby wyciąć, by ofiarować je na choinki do kościoła na święta. Jeśli tak, to proszę o zgłoszenie tego. Dekorację kościoła wstępnie planujemy na czwartek 22 grudnia.

 • Dziękuję za posprzątanie, udekorowanie kościoła oraz złożenie ofiary na ogrzewanie następującym osobom z ulicy Kawiory: Bożenie Ostafin, Renacie Zawadzkiej, Bożenie Gąska i Krystynie Gąska. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania pierwszą piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz