Ogłoszenia parafialne
18.12 -25.12.2022 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 18 GRUDNIA 2022 R.

 • Dziś Czwarta Niedziela Adwentu. W naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

 • środa wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła

 • Przypominam, że jeszcze do końca tego tygodnia w naszym kościele w dni powszednie jest odprawiana Msza święta roratnia o godzinie 7.00.

 • W tym tygodniu będzie okazja do spowiedzi świętej. W naszym kościele spowiedź adwentową zaplanowaliśmy na wtorek, będzie trwała od 17 do 19, co piętnaście minut będę udzielał Komunii świętej. Będzie spowiadało trzech kapłanów. Poza tym w naszym dekanacie w środę będzie spowiedź w Szklarach od godziny 15, a w czwartek w Bęble, także od godziny 15. Można również zgłaszać osoby chore, do których trzeba przyjść z posługą sakramentalną. Będę chodził do chorych w ten piątek.

 • Dekorację świąteczną planujemy na czwartek 22 grudnia. Najpierw ok. 18.00 prosimy druhów ze Straży Pożarnej o przygotowanie choinek. Potem, około 19.00 proszę o pomoc przy ich ubieraniu Służbę Liturgiczną, przygotowujących się do bierzmowania, Radę Parafialną i wszystkie chętne osoby. Do skarbonki pod chórem można składać ofiary na ten cel.

 • W sobotę Wigilia, a w przyszłą niedzielę uroczystość Bożego Narodzenia. Ze względu na mały kościół, tak jak w tamtym roku, odprawimy dwie Pasterki – jedną o 22.00, a drugą o północy. W Boże Narodzenie porządek Mszy świętej niedzielny.

 • Dziękuję za posprzątanie, udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary następującym osobom z Będkowic: Bogusławie Wąsik, Władysławie Węgiel, Henrykowi i Annie Paczyńskim, Agnieszce Żurek i Dariuszowi Cieślikowi. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic, najlepiej zrobić to po przygotowaniu dekoracji świątecznej. Dziękuję także za pomoc przy odśnieżaniu terenu kościoła i plebanii, zwłaszcza sąsiadom.

 • Jak widać działają już nowe żarniki w naszych lampach ogrzewających kościół, są też dwie nowe lampy i są wymienione bezpieczniki. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie trochę cieplej w kościele. Przypominam, że w zakrystii są jeszcze opłatki i świece wigilijne Caritas. Pod chórem jest do zabrania darmowa gazetka ewangelizacyjna.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za osiem ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 1080 złotych.

 • ks. Andrzej Grodecki, proboszcz