Ogłoszenia parafialne
1.01 – 8.01.2023 r.

 • Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, jednocześnie początek nowego roku kalendarzowego. Polecajmy się dziś na cały Nowy Rok opiece Pana Boga.

 • W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

  • wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

  • piątek uroczystość Objawienia Pańskiego

 • W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek wieczorem, 5 stycznia, dodatkowa Msza święta w porządku świątecznym o godzinie 18.00. Na tę Mszę świętą są zaproszeni pracownicy Sądu Metropolitalnego w Krakowie, po niej będzie opłatek dla nich na plebanii.

 • W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w Polsce świętem Trzech Króli. W te dzień porządek Mszy świętych niedzielny, po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. W ten dzień wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie od godziny 16.00 i przed pozostałymi Mszami świętymi. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania jest przełożone na przyszły piątek, 13 stycznia. W sobotę po Mszy świętej modlitwa za Ojczyznę.

 • W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, porządek Mszy świętej niedzielny. W ten dzień kończy się w liturgii Okres Bożego Narodzenia.

 • Trwa w naszej parafii wizyta kolędowa. W tym tygodniu we wtorek 3.01 wybieram się do centrum Będkowic. Kolęda rozpocznie się o godzinie 12 na ulicy Browar, od cmentarza, potem pójdziemy ulicą Brzozową, Wiosenną, Rynkiem, drugą częścią ulicy Browar, następnie ulicą Akacjową, Jaśminową i skończymy kolędę na ulicy Okupniki. W środę 4.01 od godziny 14 kolęda będzie na ulicy Borowej od strony Rynku. W sobotę 7.01 kończę kolędę na ul. Kawiory – od p. Mazur aż do cmentarza. W ten dzień kolęda zacznie się od godziny 9 rano. Jeżeli komuś mnie odpowiadają te terminy może się umówić na wizytę duszpasterską indywidualnie.

 • Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za złożenie ofiary na ogrzewanie następującym osobom z Będkowic z ulicy Borowej: Władysławie i Adamowi Litwom, Alicji Sroka, Tadeuszowi Kicie, Dorocie Krawczyk i Bogusławie Mączka. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za wszystkie ofiary złożone na ogrzewanie i utrzymanie parafii.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz