Ogłoszenia parafialne
15.01 -22.01.2023 r.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 STYCZNIA 2023 ROKU

 • Dziś słuchamy świętego Jana Chrzciciela, który wskazuje nam na Pana Jezusa i mówi, że jest On Barankiem Bożym, który gładzi grzech świata. W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i o 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata

  • czwartek wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

  • sobota wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 • W naszym kościele w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.

 • W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Najpierw we wtorek przypada Dzień Judaizmu. Sam Tydzień Ekumeniczny trwa od 18 do 25 stycznia. Na koniec 26 stycznia obchodzimy Dzień Islamu. Nabożeństwo centralne tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 stycznia, o godzinie 19.00 w Bazylice OO Jezuitów w Krakowie. Hasłem tegorocznego tygodnia jest „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości”.

 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Słowa Bożego, święto ustanowione przez papieża Franciszka. W ten dzień szczególnie pomyślmy o roli Pisma świętego w naszym życiu.

 • Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za złożenie ofiary na ogrzewanie następującym osobom z Będkowic z ulicy Długiej i Ogrodowej: Cecylii Seweryn, Beacie Seweryn, Małgorzacie Chmura, Teresie Spyt i Lucynie Węgiel. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za pięć ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 300 złotych a także za ofiary wysłane na konto parafialne.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz