Ogłoszenia parafialne
22.01 -29.01.2023 r.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023 r.
 • Dziś Niedziela Słowa Bożego, słyszymy jak Chrystus głosi Słowo Boże i powołuje pierwszych apostołów. W ten dzień szczególnie pomyślmy o roli Pisma świętego w naszym życiu. W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i o 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

  • środa święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

  • czwartek wspomnienie świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa

  • sobota wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 • W naszym kościele w tym tygodniu w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • Aż do środy trwa jeszcze Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo centralne tego tygodnia odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w Bazylice OO Jezuitów w Krakowie. Na koniec Tygodnia Ekumenicznego 26 stycznia przypada Dzień Islamu.

 • Dziś w parafii w Brzeziu odbędzie się Koncert Kolęd Nieodkrytych, rozpocznie się on po Mszy świętej o godzinie 16.00. Zaś w przyszłą niedzielę w kościele w Zabierzowie będzie koncert kolęd w wykonaniu orkiestry smyczkowej i chóru z AGH. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 17.00.

 • Dziękuję za posprzątanie kościoła, odśnieżenie wejścia oraz za złożenie ofiary na ogrzewanie następującym osobom z Będkowic z ulic Długiej i Lisowskiej: Krystynie Pasek, Krystynie Leśniak, Mariannie Jurczyk, Janinie Kozera i Marii Morawiec. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic z ulicy Długiej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za pięć ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 260 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz