Ogłoszenia parafialne
29.01 – 5.02.2023 r.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 ROKU

 • Dziś słyszymy jak Chrystus wygłasza osiem błogosławieństw, stanowiące jakby streszczenie jego nauczania. W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

  • czwartek święto Ofiarowania Pańskiego

  • piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa

 • Dziś w parafii w Zabierzowie będzie koncert kolęd w wykonaniu orkiestry smyczkowej i chóru z AGH. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 17.00.

 • W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W ten dzień dodatkowa Msza święta o godzinie 18.00. Na obu Mszach świętych poświęcenie gromnic. W ten dzień obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy o modlitwie za wszystkie osoby poświęcone Panu Bogu.

 • Poza tym w naszym kościele w tym tygodniu: We wtorek Msza święta wyjątkowo o godzinie 6 rano z powodu wyjazdu ze Służbą Liturgiczną w góry. W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W ten dzień nie będzie spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania, zostaje ono przeniesione na piątek po feriach zimowych. W sobotę po Mszy świętej Litania do Matki Bożej i dziesiątek Różańca w intencji Ojczyzny.

 • W piątek, 3 lutego, po Mszy świętej wieczornej zapraszam do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznej. Proszę szczególnie o pomoc druhów ze Straży Pożarnej, Radę Parafialną, Służbę Liturgiczną i przygotowujących się do bierzmowania.

 • Za tydzień w niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za złożenie ofiary na ogrzewanie następującym osobom z Będkowic z ulicy Długiej: Marii Kozień, Grażynie Mirek, Marii Żurowskiej i Urszuli Lorenc. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic z ulicy Długiej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za dwie ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 100 złotych oraz za ofiary złożone do skarbonki w kościele.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz