Ogłoszenia parafialne
12.02 -19.02.2023 r.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023 ROKU

  • Pan Jezus pokazuje nam w czytanej dziś ewangelii duchowy sens Przykazań Bożych. W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

    • wtorek święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa

  • We wtorek, 14 lutego, wspólnie z parafią Bębło będziemy przeżywać nawiedzenie parafii przez relikwie błog. Karola Acutisa. Odbieramy relikwie od parafii Bolechowice w poniedziałek wieczorem. Główne uroczystości u nas o godzinie 19.00 – Msza święta, prowadzona przez księdza proboszcza z Bębła, Mirosława Kulesę. Zapraszamy na nią wszystkich, ale zwłaszcza młodzież z naszych parafii. Potem czuwanie przy relikwiach i przekazanie ich parafii Zabierzów.

  • Poza tym w tym tygodniu: w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia – z racji III piątku miesiąca.

  • W piątek po Mszy świętej wieczornej, (czyli na 18.45) zapraszam na spotkanie przygotowujących się do bierzmowania. Jest to ważne spotkanie, gdyż bierzmowanie jest planowane na miesiąc marzec.

  • Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go następującym osobom z ulicy Okupniki: Lucynie Lorenc, Marii Kaczor, Agnieszce Rusek i Marii Lorenc. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z ulic Okupniki i Jaśminowej.

  • Na polecenie naszego biskupa dziś składka do skarbonki na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji, Syrii i Libanie.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz