Ogłoszenia parafialne
19.02 -26.02.2023 r.

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023 ROKU

 • Pan Jezus mówi nam dziś o potrzebie wyrzeczenia się zemsty i pokonywania zła dobrem. W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • czwartek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 • 22 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W naszym kościele Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 7.00 i o godzinie 18.00. Wieczorem dodatkowo Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten dzień obowiązuje nas post ilościowy i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaś w piątek przed Mszą świętą wieczorną pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.30. W ten dzień w Kościele modlimy się w intencji wszystkich osób skrzywdzonych seksualnie.

 • W przyszłą niedzielę, 21 lutego Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam na Drogę Krzyżową na godzinę 10.30. Po południu zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godzinę 16.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta wieczorna, już bez homilii. Taki program niedziel będzie do końca Wielkiego Postu z wyjątkiem 19 marca.

 • Dnia 19 marca w naszej parafii będzie wizytację biskupią. Przyjedzie do nas J.E. Ks. Bp. Robert Chrząszcz, który w ramach tej wizytacji udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W związku z tym zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie w Środę Popielcową na godzinę 19.00 na plebanię.

 • Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na ogrzewanie następującym osobom z ulicy Okupniki i Jaśminowej: Krystynie Sarota, Renacie Seweryn, Stanisławie i Januszowi Kowalik, Annie Kalińskiej i Elżbiecie Litwa. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z ul. Jaśminowej.

 • Dziękuję za zebrane w tamtą niedzielę 886 złotych do skarbonki na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji, Syrii i Libanie. Zostały one już przekazane na konto Caritas Polska.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za siedem ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 410 złotych oraz za ofiary przelane na konto bankowe.

 • W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii św. pamięci Marię Szumną. Pomódlmy się w jej intencji:

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz