Ogłoszenia parafialne
26.02 – 5.03.2023 r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023 R.

  • W Ewangelii dziś słyszymy opis kuszenia Chrystusa, który pości i odpiera propozycje złego ducha.

  • W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i ok. godziny 17.00. O godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 pierwsze Gorzkie Żale. Po nich Msza święta wieczorna.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

    • sobota święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej

  • W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej na plebanii spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej, o 17.30 Droga Krzyżowa a na koniec Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej i nabożeństwie w salce spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. W sobotę po Mszy świętej będziemy się modlili w intencji naszej Ojczyzny i odmówimy Litanię do Matki Bożej z racji pierwszej soboty miesiąca.

  • Na pierwszy piątek planuję odwiedziny chorych, można ich zgłaszać w zakrystii lub na plebanii.

  • W przyszłą niedzielę Druga Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam na Drogę Krzyżową na godzinę 10.30. Po Mszy świętej o 11.00 Zmianka Różańcowa. Po południu zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godzinę 16.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta wieczorna, już bez homilii. Taki program niedziel będzie do końca Wielkiego Postu z wyjątkiem 19 marca.

  • Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kościół następującym osobom z ulicy Jaśminowej i Akacjowej: Agacie Szumnej, Małgorzacie Boczoń, Katarzynie Gąsior, Katarzynie Walczak i Katarzynie Dyka-Węgiel. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania zapraszam pierwszą piątkę z Kawior.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym za pięć ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 350 złotych oraz za ofiary złożone do skarbonki.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz