Ogłoszenia parafialne
12.03 -19.03.2023 r.

 • W Ewangelii dziś słyszymy opis spotkania Pana Jezusa z Samarytanką. Chrystus zachęca ją, by zaczerpnęła od Niego wody żywej.

 • W naszym kościele dziś Msza święta o 8.30, następnie o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa. Kolejna Msza święta o godzinie 11.00, są na nią zaproszone dzieci pierwszokomunijne i ich Rodzice. Po Mszy świętej poświęcenie książeczek dla dzieci. Po południu o godzinie 16.30 Gorzkie Żale, po nich Msza święta wieczorna, około godziny 17.10.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • piątek wspomnienie św. Patryka, biskupa.

 • W poniedziałek, na godzinę 19.00 zapraszam na spotkanie na plebanię rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Poza tym w tym tygodniu: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek z racji III Piątku miesiąca po Mszy świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia, przed Mszą świętą o 17.30 Droga Krzyżowa.

 • W piątek i w sobotę na Msze święte wieczorne zaproszeni są kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszach świętych próba liturgiczna w kościele. W sobotę od godziny 9.00 będzie okazja do spowiedzi świętej dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich rodzin.

 • W przyszłą niedzielę, 19 marca będziemy przeżywać w parafii wizytację biskupią, odwiedzi nas Ks. Biskup Robert Chrząszcz. Najpierw o godzinie 8.15 będzie uroczyste przywitanie księdza Biskupa w kościele. Potem na Mszę świętą na godzinę 8.30 są zaproszone zwłaszcza osoby z Róży Różańcowej, Rada Parafialna i członkowie Straży Pożarnej. Na tej Mszy świętej zaśpiewa zespół Będkowianie. Po Mszy świętej spotkanie z Różą Różańcową w kościele. Na kolejnej Mszy świętej o godzinie 11.00, ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania 20 kandydatom z naszej parafii i z parafii Bębło. Na zakończenie wizytacji jesteśmy zaproszeni na godzinę 15.30 na cmentarz parafialny, gdzie ks. Biskup poprowadzi modlitwę w intencji zmarłych. Po południu Gorzkie Żale i Msza święta wieczorna tak jak w tą niedzielę, ale już bez udziału Ks. Biskupa.

 • W gablotce można się zapoznać z informacją Kurii Metropolitalnej odnośnie zarzutów kierowanych przeciwko Karolowi Wojtyle, jako biskupowi krakowskiemu.

 • Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na parafię następującym osobom z ulicy Kawiory: Marii Wróbel, Kazimierze Smotrzyk, Annie Syguła, Kamili Bania, Lucynie Sroce i Joannie Dziadur. W tym tygodniu, w sobotę, kościół będą sprzątać i dekorować kościół rodzice osób przystępujących do bierzmowania.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym za dwie ofiary złożone w kopercie w poprzednią niedzielę. W zakrystii można otrzymać baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Polska.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz