ogłoszenia parafialne
19.03 -26.03.2023 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 ROKU

 • Dziś niedziela „Laetare” – Radujmy się. W Ewangelii dziś słyszymy opis uzdrowienia przez Jezusa człowieka niewidomego. Chrystus uzdrawia człowieka i wzywa go do wiary w Niego.

 • W naszym kościele dziś uroczystość wizytacji biskupiej. Msze święte wg zwykłego rozkładu, o 8.30 i o 11.00. Po południu o godzinie 16.30 Gorzkie Żale, po nich Msza święta wieczorna, około godziny 17.10. Ks Biskup będzie obecny do południa w naszej parafii, wizytacja zakończy się modlitwą za zmarłych na cmentarzu parafialnym o godzinie 15.30.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny

  • sobota uroczystość Zwiastowania Pańskiego

 • W tym tygodniu: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 17.30 Droga Krzyżowa. W sobotę z racji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego dodatkowa Msza świata o godzinie 7.00 rano. Jest to Dzień Świętości Życia, na Mszach świętych możliwość przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 • W przyszłą niedzielę, 26 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program tych rekolekcji jest już wywieszony w gablotce. W przyszłą niedzielę też zmiana czasu.

 • Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli zorganizować uroczystość wizytacji biskupiej w naszej parafii i bierzmowanie. Dziękuję zwłaszcza rodzicom młodzieży przystępującej do bierzmowania, osobom, które pomogły przygotować poczęstunek dla Księdza Biskupa i dla gości oraz panom, którzy założyli zbiornik na wodę przy rynnie na plebanii.

 • W gablotce można się zapoznać ze stanowiskiem Episkopatu odnośnie zarzutów kierowanych przeciwko św. Janowi Pawłowi II.

 • Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na parafię rodzicom osób przystępujących do sakramentu bierzmowania. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym za dziesięć ofiar złożonych w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 660 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz