Ogłoszenia parafialne
26.03 – 2.04.2023 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 ROKU

  • Dziś Piąta Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, czas nawrócenia i zastanowienia się nad naszym życiem. Witam serdecznie w parafii Ks. Tomasza Skotnicznego, który nas poprowadzi przez ten święty czas. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotce.

  • W naszym kościele dziś Msze święte jak w Wielkim Poście, po południu o godzinie 16.30 Gorzkie Żale, po nich Msza święta wieczorna, około godziny 17.10. Po Mszy świętej wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn. W ramach rekolekcji, w tygodniu, czyli od poniedziałku do środy włącznie, codziennie Msze święte rano o 8.30 i wieczorem o 18.00 z naukami ogólnymi. Spotkania dla dzieci – o godzinie 9.45 (młodsze) i o 11.30 (starsze). Poza tym we wtorek rano od 9 do 9.45 i po południu od 15 do 18 okazja do spowiedzi świętej. W ten dzień o 16 Msza święta dla osób chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. W poniedziałek po Mszy świętej nauka dla młodzieży, a we wtorek wieczorem nauka stanowa dla kobiet.

  • W tym tygodniu jeszcze w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. W sobotę wieczorem z racji I soboty miesiąca będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i odmówimy Litanię do Matki Bożej.

  • Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszach świętych poświęcenie palm, a przed Mszą świętą o godzinie 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Tak jak rok temu, w tą niedzielę chcemy wieczorem przejść Drogą Krzyżową ulicami Będkowic, rozpoczniemy przy kościele, a skończymy na cmentarzu; o ile będzie dopisywać pogoda.

  • Jeszcze raz dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli zorganizować uroczystość wizytacji biskupiej w naszej parafii i bierzmowanie.

  • Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na ogrzewanie następującym osobom: Kazimierze Chmura, Monice Adamczyk, Natalii i Przemysławowi Banaś, Józefowi Mirek i Ewelinie Leśniak. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za dwie ofiary złożone w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 150 złotych. Przy okazji przypominam, że są jeszcze ostatnie baranki Caritas w zakrystii. Zaś do skarbonki w przedsionku kościoła można złożyć ofiary na świąteczną dekorację.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz