Ogłoszenia parafialne
2.04 – 9.04.2023 r.

 

  • Dziś Niedziela Palmowa. Słuchamy opisu Męki i Śmierci Pana Jezusa, rozpoczynając Wielki Tydzień. W naszym kościele dziś Msze święte jak w Wielkim Poście, przed południem o 8.30 i o 11.00. Przed Mszą świętą o godzinie 11.00 pójdziemy z procesją z palmami wokół kościoła. Wcześniej, o 10.30 Droga Krzyżowa. Po tej Mszy świętej Zmianka Różańcowa. Po południu o godzinie 16.30 ostatnie Gorzkie Żale, po nich Msza święta wieczorna, około godziny 17.10. Wieczorem o godzinie 20.00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową. Pójdziemy od kościoła w stronę cmentarza, taką drogą, jak chodzimy z pogrzebami, czyli koło szkoły. Druhów ze Straży Pożarnej proszę o przygotowanie i zabezpieczenie trasy.

  • Dziękuję za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Zostawiłem na stronie parafii nagrania z niektórych nauk, będą tam przez miesiąc, można jeszcze do nich wrócić. Jeśli ktoś nie zdążył przyjść do spowiedzi świętej będzie ku temu jeszcze okazja w tygodniu, przed Mszami świętymi czy nabożeństwami. Można także zgłaszać chorych, do których trzeba iść z sakramentami.

  • W Wielką Środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej będziemy przygotowywali dekorację kościoła na Triduum Sacrum, m.in. Ciemnicę i Grób Pański. Proszę o pomoc przy tej pracy.

  • W Wielki Czwartek obchodzimy święto ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, na niej zawiązanie dzwonów, a po niej przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy.

  • W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę śmierci Pana Jezusa, w ten dzień nie odprawia się Mszy świętej, obowiązuje post ilościowy i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele o godzinie 15.00 Droga Krzyżowa. Potem, o godzinie 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża. Z racji pierwszego piątku od godziny 16.30 będzie okazja do spowiedzi świętej, ale tylko do godziny 17.45. Podczas liturgii wieczornej będziemy czytać opis Męki Pańskiej i adorować Krzyż. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, tam będzie adoracja aż do północy. W tym roku przesuwamy o kolejną godzinę układ adoracji. Bezpośrednio po liturgii adorują ulice: Okupniki, Jaśminowa, Browar i Widokowa. Od godz. 21 do 22 ulice: Brzozowa, Wiosenna, Rynek i Borowa. Od godz. 22 do 23 ulice: Kawiory, Wichrowa, Kwiatowa i Pod Sokolicą. A od godz. 23 do 24 ulice: Długa, Ogrodowa, Bzowskich i Lisowska.

  • W Wielką Sobotę przed południem w kościele poświęcimy pokarmy. Pierwsze poświęcenie będzie o godzinie 10.00, po nim adorację Grobu Pańskiego będą prowadziły dzieci i  młodzież. Drugie poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00, po nim adorację Grobu poprowadzi Róża Różańcowa. Ostatnie, trzecie poświęcenie pokarmów, będzie o godzinie 12.00. Potem kościół będzie zamknięty. Wieczorem o godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, na początku poświęcimy ogień, a zakończymy ją Procesją Rezurekcyjną. Na tę liturgię przynosimy świece. Rozpiska tych nabożeństw i adoracji jest w gablotce parafialnej.

  • W przyszłą niedzielę Wielkanoc, Msze święte jak w zwykłą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy świętej o godzinie 17.00.

  • Dziękuję za posprzątanie kościoła następującym osobom: Jadwidze Kocwa, Kamili Mazur, Annie Nowińskiej, Lidii Seweryn, oraz Marzenie i Mirosławowi Bień. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Kawior, w środę, po przygotowaniu dekoracji.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za te złożone do skarbonki na dekorację.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz