Ogłoszenia parafialne
23.04 -30.04.2023 r.

 • Obchodzimy Trzecią Niedzielę Wielkanocną. Jest to także Niedziela Biblijna. Pytamy się dziś o miejsce Pisma świętego w naszym życiu. Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Dziś uroczystość odpustowa w Modlnicy, z okazji uroczystości św. Wojciecha.

 • Dziś gościmy w naszej parafii Michała Grzesiaka, kleryka V roku Seminarium Duchownego w Krakowie. Po ogłoszeniach zwróci się do nas ze świadectwem i krótką konferencją.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski

  • wtorek święto św. Marka, ewangelisty

  • sobota święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy

 • W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten dzień zapraszam na Mszę świętą i na próbę po niej dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

 • Wczoraj gościliśmy w naszej parafii grupę osób niepełnosprawnych, a wieczorem była Droga światła – nabożeństwo połączone z koncertem. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele tej grupy będą kwestowali na nasz wakacyjny wyjazd organizowany przez Fundację Agape.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. W ten dzień modlimy się w intencji nowych i dobrych powołań do służby Panu Bogu.

 • Dziękuję najpierw wszystkim, którzy pomogli w czwartek zdemontować dekorację wielkanocną w Kościele, zwłaszcza strażakom. Dziękuję także tym, którzy pomogli zorganizować spotkanie grupy niepełnosprawnych, zwłaszcza naszym paniom, które upiekły ciasto z tej okazji.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary na jego utrzymanie następującym osobom: Annie Paczyńskiej, Agnieszce Żurek, Władysławie Węgiel, Henrykowi Paczyńskiemu i Bogusławie Wąsik. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za cztery ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz