Ogłoszenia parafialne
7.05 – 14.05.2023 r.

 • Obchodzimy Piątą Niedzielę Wielkanocną. Dziś Pan Jezus mówi nam, że jest Drogą, Prawdą i Życiem.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski

  • środa wspomnienie św. Jana z Avili, biskupa i doktora Kościoła

  • sobota wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

 • W maju w dni powszednie codziennie Msza święta o godzinie 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Dla dzieci na majówkach są przygotowane specjalne naklejki z wizerunkami Matki Bożej koronowanymi przez św. Jana Pawła II.

 • W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie ostatnia próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 • W tą sobotę najpierw o 9.00 nabożeństwo i spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. Potem wieczorem pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy świętej odmówimy Litanię do Matki Bożej i później, w procesji wokół kościoła, odmówimy część różańca świętego.

 • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.00 ośmioro dzieci przyjmie w naszym kościele Pierwszą Komunię świętą.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary na jego utrzymanie następującym osobom: Władysławie i Adamowi Litwom, Alicji Sroka, Barbarze Kicie, Ilonie Kafel-Krawczyk i Bogusławie Mączka. Następnym sprzątaniem zajmą się rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 • Na stoliku po chórem jest do zabrania kolejny numer pisma Radosna Nowina. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz