14.05 – 21.05.2023 r.

• Obchodzimy Szóstą Niedzielę Wielkanocną. Dziś Pan Jezus obiecuje nam Ducha świętego, którego ześle na wierzących.

• Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Na mszy świętej o godzinie 11.00 I Komunia święta, a po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe.

• wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

• sobota wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

• W tym tygodniu Biały Tydzień. Na jego zakończenie w sobotę wyjazd z dziećmi pierwszokomunijnymi do Kalwarii. Przypominam, że maju w dni powszednie codziennie Msza święta o godzinie 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Dla dzieci na majówkach są przygotowane specjalne naklejki z wizerunkami Matki Bożej koronowanymi przez św. Jana Pawła II.

• Oprócz tego w naszym kościele w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek z racji trzeciego piątku miesiąca Koronka do Bożego Miłosierdzia.

• W sobotę nasz ks. Arcybiskup obchodzi 50 rocznicę święceń kapłańskich. Główne uroczystości na Wawelu, pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

• W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W ten dzień i w sobotę wieczorem po Mszach świętych przed naszym kościołem Rada Parafialna będzie kwestowała na utrzymanie naszego organisty.

• Dziękuję zwłaszcza rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za generalne sprzątanie wokół kościoła i plebanii. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic. Dziękuję także p. Ostafinowi z ekipą za naprawę blach i rynien na dachu naszego kościoła.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za ofiary przelane na konto bankowe oraz za trzy ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 200 złotych.