21.05 – 28.05.2023 r.

• Obchodzimy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego.

• Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii świętej, a po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe. Dziś po Mszach świętych przed naszym kościołem Rada Parafialna kwestuje na utrzymanie naszego organisty.

• poniedziałek wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

• środa wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

• piątek wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera

• Przypominam, że maju w dni powszednie w naszym kościele codziennie Msza święta o godzinie 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Dla dzieci na majówkach są przygotowane specjalne naklejki z wizerunkami Matki Bożej koronowanymi przez św. Jana Pawła II. W środę w trakcie majówki Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu w ramach majówki także Septenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

• W środę odpust w Zabierzowie, z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

• W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ten dzień kończymy Okres Wielkanocny.

• Dziękuję osobom z ulicy Borowej: Małgorzacie Wiśniewskiej, Grażynie Leśniak, Agnieszce Nowakowskiej, Justynie Macnar-Krawczyk, Sylwii Jabłonowskiej, Magdalenie Glanowskiej i Aurelii Krawczyk za sprzątanie, udekorowanie kościoła i ofiarę złożoną na kościół. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic, z początku ulicy Długiej.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za sześć ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 350 złotych.