Ogłoszenia parafialne
21.05 – 28.05.2023 r.

 • Obchodzimy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii świętej, a po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe. Dziś po Mszach świętych przed naszym kościołem Rada Parafialna kwestuje na utrzymanie naszego organisty.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

  • środa wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

  • piątek wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera

 • Przypominam, że maju w dni powszednie w naszym kościele codziennie Msza święta o godzinie 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Dla dzieci na majówkach są przygotowane specjalne naklejki z wizerunkami Matki Bożej koronowanymi przez św. Jana Pawła II. W środę w trakcie majówki Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu w ramach majówki także Septenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 • W środę odpust w Zabierzowie, z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ten dzień kończymy Okres Wielkanocny.

 • Dziękuję osobom z ulicy Borowej: Małgorzacie Wiśniewskiej, Grażynie Leśniak, Agnieszce Nowakowskiej, Justynie Macnar-Krawczyk, Sylwii Jabłonowskiej, Magdalenie Glanowskiej i Aurelii Krawczyk za sprzątanie, udekorowanie kościoła i ofiarę złożoną na kościół. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic, z początku ulicy Długiej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za sześć ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 350 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz