Ogłoszenia parafialne
28.05 – 4.06.2023 r.

 • Obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, jedno z największych świąt w roku. Prosimy dziś, by Duch święty nas przemieniał i uświęcał. Tą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

  • wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika

  • środa święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

  • czwartek święto Jezusa Chrystusa, Wiecznego Kapłana

  • sobota wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników

 • W tym tygodniu w poniedziałek odpust w Brzeziu, z okazji święta Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 • Jeszcze do środy włącznie trwają nabożeństwa majowe. W dni powszednie do środy Msza święta o godzinie 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Dla dzieci, które na majówkach zbierały naklejki na ostatnie nabożeństwo majowe będą przygotowane nagrody. W środę w trakcie majówki Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W naszym kościele od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, po Mszach świętych będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17.15 okazja do spowiedzi świętej. W sobotę będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny z racji pierwszej soboty miesiąca.

 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.

 • Dziękuję osobom z ulic Długiej i Ogrodowej: Cecylii Seweryn, Beacie Seweryn, Małgorzacie Chmura, Stanisławie Cieślik, Teresie Spyt i Lucynie Węgiel za sprzątanie, udekorowanie kościoła i ofiarę złożoną na kościół. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic, z ulic Długiej i Lisowskiej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za trzy ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 130 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz