28.05 – 4.06.2023 r.

• Obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, jedno z największych świąt w roku. Prosimy dziś, by Duch święty nas przemieniał i uświęcał. Tą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.

• Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe.

• poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

• wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika

• środa święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

• czwartek święto Jezusa Chrystusa, Wiecznego Kapłana

• sobota wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników

• W tym tygodniu w poniedziałek odpust w Brzeziu, z okazji święta Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

• Jeszcze do środy włącznie trwają nabożeństwa majowe. W dni powszednie do środy Msza święta o godzinie 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Dla dzieci, które na majówkach zbierały naklejki na ostatnie nabożeństwo majowe będą przygotowane nagrody. W środę w trakcie majówki Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• W naszym kościele od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, po Mszach świętych będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17.15 okazja do spowiedzi świętej. W sobotę będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny z racji pierwszej soboty miesiąca.

• W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.

• Dziękuję osobom z ulic Długiej i Ogrodowej: Cecylii Seweryn, Beacie Seweryn, Małgorzacie Chmura, Stanisławie Cieślik, Teresie Spyt i Lucynie Węgiel za sprzątanie, udekorowanie kościoła i ofiarę złożoną na kościół. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic, z ulic Długiej i Lisowskiej.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za trzy ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 130 złotych.