Ogłoszenia parafialne
4.06 – 11.06.2023 r.

 • Obchodzimy Niedzielę Trójcy Świętej. Dziś odkrywamy tajemnicę miłości łączącej Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa, a po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

  • czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

 • W miesiącu czerwcu po Mszach świętych wieczornych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W ten czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszam na procesję, byśmy razem uczcili Jezusa Eucharystycznego. Zapraszam na nią zwłaszcza dzieci, także te po Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 pójdziemy z procesją z Najświętszym Sakramentem taką trasą jak rok temu. Podczas procesji pierwszy ołtarz panujemy na skrzyżowaniu ulicy Długiej i Lisowskiej. O jego przygotowanie proszę osoby z ulic: Długiej, Lisowskiej, Ogrodowej i Bzowskich. Drugi ołtarz będzie na Rynku, o jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Borowej, Rynek, Wiosennej i Brzozowej. Trzeci ołtarz planujemy na skrzyżowaniu ulicy Browar z ulicą Akacjową. O jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Browar, Okupniki, Widokowej, Jaśminowej, Akacjowej i Pod Sokolicą. Czwarty ołtarz będzie przed kościołem, o jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Kawiory, Na Las, Wichrowej. Kwiatowej i Nad Doliną. Po procesji dodatkowa Msza święta w kościele, około godziny 13.00. Proszę także strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.

 • Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszach świętych wieczornych będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa i potem będzie procesja eucharystyczna. W ramach oktawy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 • Dziękuję osobom z ulic Długiej i Lisowskiej: Mariannie Jurczyk, Marii Morawiec, Krystynie Pasek, Janinie Kozyra i Krystynie Leśniak za sprzątanie, udekorowanie kościoła i za ofiarę złożoną na kościół. Do następnego sprzątania zapraszam na sobotę kolejną piątkę z Będkowic, z dalszej części ulicy Długiej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym te przekazane na konto oraz za dwie ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 130 złotych.

 • W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Annę Wiącek-Rosińską.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz