Ogłoszenia parafialne
11.06 – 18.06,2023 r.

 • Obchodzimy Dziesiątą Niedzielę Zwykłą. Dziś Pan Jezus nam mówi, że przyszedł powołać grzeszników, a nie sprawiedliwych.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała, a po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie błogosławionego Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy, męczenników II Wojny Światowej

  • wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

  • środa wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

  • piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  • sobota wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 • Przypominam, że w miesiącu czerwcu po Mszach świętych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Aż do czwartku włącznie trwa też Oktawa Bożego Ciała. Po Mszach świętych wieczornych będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa i potem będzie procesja eucharystyczna. W czwartek na zakończenie oktawy będzie poświęcenie wianków. Poza tym we wtorek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie, po procesji, już w kościele odmówmy Różaniec Fatimski. W środę zaś Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W piątek wieczorem, po Mszy świętej, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, podczas którego odmówimy Akt Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W ten dzień, z racji uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Straży Pożarnej za udział w procesji i za zabezpieczenie trasy, dzieciom po I Komunii świętej i sypiącym kwiaty wraz z rodzicami, paniom noszącym feretrony, wszystkim, którzy budowali i ozdabiali ołtarze na procesję i wszystkim pozostałym.

 • Dziękuję osobom z ulic Długiej: Marii Kozień, Grażynie Mirek, Marii Żurowskiej, Wojciechowi Lorenc i Małgorzacie Góralik za sprzątanie, udekorowanie kościoła i za ofiarę złożoną na kościół. Do następnego sprzątania zapraszam na sobotę kolejną piątkę z Będkowic, także z ulicy Długiej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym te przekazane na konto. Pod chórem są do zabrania darmowe gazetki.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz