Ogłoszenia parafialne
18.06 – 25.06.2023 r.

 • Obchodzimy Jedenastą Niedzielę Zwykłą. Dziś Pan Jezus wybiera Apostołów i wzywa nas do modlitwy o nowe i dobre powołania do służby Panu Bogu.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo czerwcowe.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Romualda, opata

  • środa wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

  • sobota uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 • Przypominam, że w miesiącu czerwcu po Mszach świętych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środę zaś Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W tym tygodniu, w piątek rano, o godzinie 8.00 Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszam dzieci, Rodziców, Dyrekcję, Nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej i Przedszkola.

 • Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała: Służbie Liturgicznej, dzieciom po I Komunii świętej i sypiącym kwiaty wraz z rodzicami oraz paniom noszącym feretrony.

 • Ponieważ we wrześniu, o ile nic nie stanie nam na przeszkodzie, planujemy wyburzenie muru przed kościołem i postawienie nowego, chciałem ogłosić, że parafia chce sprzedać dwie kute, metalowe bramy – jedną, która kiedyś była przed kościołem, drugą, przesuwną, która aktualnie jest z boku ogrodzenia kościoła oraz metalowe elementy muru, które są na nim założone, gdyż nowy mur będzie niższy i nie będą do niego pasowały.

 • Dziękuję osobom z ulicy Długiej: Małgorzacie Molendys, Janinie Pater, Łukaszowi Leśniak, Dorocie Główczyńskiej i Halinie Czernik za sprzątanie, udekorowanie kościoła i za ofiarę złożoną na kościół. Do następnego sprzątania zapraszam na sobotę kolejną piątkę z Będkowic, z ulicy Długiej i Okupniki.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za złożone w tamtą niedzielę 5 ofiar w kopertach na kwotę 380 złotych. Przy okazji dziękuję także za zebrane 21 maja przez Radę Parafialną 4600 złotych na utrzymanie naszego organisty. Ofiary te złożyły 83 osoby.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz