Ogłoszenia parafialne
25.06 – 2.07.2023 r.

 • Obchodzimy Dwunastą Niedzielę Zwykłą. Dziś Pan Jezus wzywa nas do większego zaufania Bogu.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo czerwcowe. Przypominam, że za tydzień nie będzie już Mszy świętej o godzinie 17.00, i tak będzie do końca wakacji.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

  • środa wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

  • czwartek uroczystość św. Apostołów – Piotra i Pawła

 • Jeszcze do piątku włącznie po Mszach świętych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę, 1 lipca, z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy świętej dziesiątek Różańca w intencji Ojczyzny i Litania do Matki Bożej. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek będzie wyjątkowa zmiana godzin Mszy świętych z powodu wyjazdu wakacyjnego. W poniedziałek Msza święta będzie rano, o 7.00, a we wtorek wieczorem, o godzinie 18.00.

 • W tym tygodniu ogłoszono zmiany personalne w naszej Archidiecezji. W naszym dekanacie Ks. Jerzy Gibas, dotychczasowy proboszcz parafii Szklary został proboszczem parafii Tenczynek, na jego miejsce został mianowany Ks. Piotr Wieczorek, dotychczasowy wikariusz parafii Nowa Góra. Ks. Józef Iwulski, proboszcz w Kobylanach, przeszedł na emeryturę, w jego miejsce został zamianowany Ks. Krzysztof Polewka, dotychczasowy wikariusz parafii w Krakowie Czyżynach. A Ks. Dariusz Chromy, wikariusz w Zabierzowie, został zamianowany proboszczem parafii Zagórze k. Chrzanowa. Więcej informacji na stronie naszej Archidiecezji.

 • Dziękuję osobom z ulicy Okupniki: Bogusławie Dudziak, Lucynie Leśniak, Marii Lorenc i Marii Kaczor za sprzątanie, udekorowanie kościoła i za ofiarę złożoną na kościół. Dziękuję także Panu za wykoszenie ogrodu. Do następnego sprzątania zapraszam na sobotę kolejną piątkę z Będkowic, z ulic: Okupniki i Jaśminowej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za złożone w tamtą niedzielę 4 ofiary w kopertach na kwotę 300 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz