Ogłoszenia parafialne
30.07 – 6.08.2023 r.

 • Obchodzimy Siedemnastą Niedzielę Zwykłą. Dziś Pan Jezus nam mówi, że czasem coś trzeba poświęcić dla większych wartości.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w niedzielę wakacyjną, czyli o godzinie 8.30 i o 11.00. Po Mszach świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera

  • wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

  • piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, prezbitera

 • W tym tygodniu w naszym kościele: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17.15 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, po Mszy świętej wieczornej odmówimy Litanię do Matki Bożej i pomodlimy się dziesiątkiem Różańca w intencji naszej ojczyzny. W ten dzień, 5 sierpnia, przypada też rocznica konsekrowania naszej świątyni.

 • Przypominam, że sierpień jest miesiącem trzeźwości, jesteśmy wezwani w tym miesiącu do abstynencji. Przypominam także, że w tym tygodniu w Lizbonie odbywają się Światowe Dni Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka. Zachęcam do śledzenia relacji, które będą transmitowanie w telewizji.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa. W ten dzień z Wawelu do Częstochowy rusza Piesza Pielgrzymka Krakowska. W niedzielę odpust w Czubrowicach k. Racławic, suma odpustowa o godzinie 11.30.

 • Dziękuję nowożeńcom za udekorowanie kościoła. W przyszłą niedzielę proszę o posprzątanie kościoła kolejną grupę z ulicy Kawiory.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za dwie ofiary w kopertach złożone w dwie poprzednie niedziele oraz za ofiarę przelaną na konto bankowe.

 • W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Kazimierza Nowakowskiego. Pomódlmy się w jego intencji.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz