Ogłoszenia parafialne
6.08 – 13.08.2023 r.

 • Dziś w Osiemnastą Niedzielę Zwykłą obchodzimy święto Przemienia Pańskiego. Dziś Pan Jezus przemieniając się umacnia wiarę swoich uczniów.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w niedzielę wakacyjną, czyli o godzinie 8.30 i o 11.00. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera

  • środa święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

  • czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

  • piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy

 • W tym tygodniu w naszym kościele: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy okazji przypominam, że sierpień jest miesiącem trzeźwości, jesteśmy wezwani w tym miesiącu do abstynencji.

 • W przyszłą niedzielę z racji 13 sierpnia po Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Odmówimy różaniec wokół kościoła. W ten dzień odpust w Szklarach, z racji św. Maksymiliana, suma odpustowa o godzinie 12.00.

 • Dziękuję mieszkańcom ulicy Kawiory: Monice Adamczyk, Anecie Szlachta, Magdalenie Leśniak i Natalii Banaś za posprzątanie, udekorowanie kościoła i ofiarę złożoną na jego utrzymanie. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z tej ulicy.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym za ofiary złożone na samochody dla misjonarzy z okazji poświęcenia pojazdów przy święcie św. Krzysztofa. Zebrane wtedy 515 złotych już przekazałem na misje.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz