Ogłoszenia parafialne
13.08 -20.08.2023 r.

 • Dziś Dziewiętnasta Niedziela Zwykła. W Ewangelii słyszymy, że Pan Jezus chodzi po wodzie, pokazując przez to swoją boskość.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte jak w niedzielę wakacyjną, czyli o godzinie 8.30 i o 11.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Nabożeństwo Fatimskie. Dziś odpust w Szklarach, z racji św. Maksymiliana, suma odpustowa o godzinie 12.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

  • wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

  • czwartek święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

 • We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów.

 • Poza tym w tym tygodniu w naszym kościele w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek, z racji III piątku miesiąca, po Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust parafialny z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Królowej przypadającego 22 sierpnia. W ten dzień suma odpustowa wyjątkowo o godzinie 11.30, poprowadzi ją i homilię wygłosi Ks. Tomasz Skotniczny, który w tym roku prowadził nasze rekolekcje parafialne. Po Mszy świętej, jeśli tylko pogoda pozwoli, pójdziemy w procesji wokół kościoła. Zapraszam na odpust wszystkich parafian, proszę o pomoc przy feretronach i przy organizacji procesji. Zapraszam Służbę Liturgiczną, a także druhów ze Straży Pożarnej. Przygotowując się do odpustu pamiętajmy, że aby go otrzymać, należy być w stanie łaski uświęcającej.

 • Za dwa tygodnie planujemy dożynki parafialne.

 • Dziękuję mieszkańcom ulicy Kawiory: Marzenie Bień, Dawidowi Bień, Małgorzacie Mazur, Kamili Mazur, Izabeli Podobińskiej, Lidii Seweryn i Annie Nowińskiej za posprzątanie, udekorowanie kościoła i ofiarę złożoną na jego utrzymanie. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania wyjątkowo dwie piątki – ostatnie dwie z ulicy Kawiory.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za trzy ofiary złożone w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 300 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz