Ogłoszenia parafialne
20.08 -27.08.2023 r.

 • Dziś w Dwudziestą Niedzielę Zwykłą w naszej parafii obchodzimy odpust z okazji wtorkowego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Królowej. Dziś w naszym kościele Msze święte o godzinie 8.30 i o 11.30.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża

  • wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

  • czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła

  • sobota uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 • W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy dożynki parafialne, rozpoczną się Mszą świętą na boisku przy szkole o godzinie 16.00. Będziemy dziękować Panu Bogu za plony.

 • Dziękuję za najpierw Ks. Tomaszowi Skotnicznemu, który prowadził nasze rekolekcje parafialne i dziś poprowadził uroczystość odpustową. Dziękuję także wszystkim, którzy pomogli przy organizacji naszej parafialnej uroczystości – dzieciom sypiącym kwiaty z rodzinami, Służbie Liturgicznej, p. Organiście, druhom ze Straży Pożarnej, niosącym feretrony i pomagającym przy organizacji procesji. Dziękuję także tym, którzy pomogli przy organizacji przyjęcia dla księży na parafii. Przypominam, że dziś można otrzymać w kościele odpust, jeśli byliśmy na Mszy świętej, przystąpiliśmy do Komunii świętej i spełniliśmy pozostałe warunki.

 • Dziękuję dwóm ostatnim piątkom z ulicy Kawiory, Państwu Ewie i Rafałowi Litewkom, Paulinie Derwisz z córkami, Jolancie Gąska, Wiktorowi Gąska, Stanisławie Synowskiej, Kamilowi Słota, Elżbiecie Synowskiej-Słota, Krystynie Kumala, Bożenie Ostafin, Renacie Zawadzkiej, Krystynie Gąska, Bartłomiejowi Kolasa z synem oraz Bożenie i Aleksandrowi Gąska za posprzątanie wokół kościoła i wokół plebanii oraz za piękne udekorowanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania pierwszą piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za jedenaście ofiar w kopertach złożonych w ostatnią niedzielę i 15 sierpnia na kwotę 760 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz