Ogłoszenia parafialne
10.09 -17.09.2023 r.

 • Dziś obchodzimy Dwudziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą. Pan Jezus dziś mówi nam o upomnieniu braterskim.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • środa wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

  • czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  • piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

  • sobota wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczenników

 • W tym tygodniu w środę przypada 13 września. Po Mszy świętej wieczornej Modlitwa Rzymska z Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i potem nabożeństwo fatimskie. W piątek po Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

 • Dziś odpust w parafii w Racławicach, z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godzinie 11.30. W tym tygodniu w czwartek odpust w parafii w Kobylanach z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa wieczorem. A w przyszłą niedzielę, 17 września, odpust w Modlnicy z okazji święta Matki Bożej Bolesnej.

 • Dziękuję Władysławie i Adamowi Litwom, Alicji Sroka, Barbarze Kita, Ilonie Kafel-Krawczyk i Bogusławie Mączka za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za ofiarę złożoną na kościół. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic.

 • Na stoliku jest jeszcze numer gazetki ewangelizacyjnej poświęcony Rodzinie Ulmów, którzy są dziś beatyfikowani. Także pozostałe gazetki ze stolika można zabierać darmowo.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz