Ogłoszenia parafialne
1.10 – 8.10.2023 r.

 • Dziś obchodzimy Dwudziestą Szóstą Niedzielę Zwykłą. Papież wzywa nas teraz szczególnie do modlitwy w intencji Synodu, który rozpoczyna się w tym tygodniu w Rzymie. Jezus mówi nam dziś w Ewangelii, że ważne jest dla Niego nasze prawdziwe nawrócenie.

 • Dzisiaj w naszym kościele wyjątkowo popołudniowa Msza święta będzie o godzinie 15.00, po niej odbędzie się Przegląd Piosenki Religijnej zespołów z naszej okolicy. Serdecznie na niego zapraszamy. Wcześniej, po Mszy świętej o godzinie 11.00, nabożeństwo różańcowe, połączone ze Zmianką Różańcową.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

  • środa wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika

  • czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

  • sobota wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 • Dziś odpust w parafii w Zabierzowie z okazji wspomnienie św. Franciszka. Za tydzień odpust w parafii w Bolechowicach z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 • Przez cały październik Msze święte w naszym kościele w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem, o godzinie 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwach będą rozdawane dla dzieci obrazki, które będzie można wklejać do specjalnej książeczki. Te dzieci, które zbiorą największą ilość naklejek otrzymają na koniec października nagrody.

 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.15. Po Różańcu odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę podczas Różańca będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Odmówimy także po Różańcu Litanię do Matki Bożej.

 • W ten poniedziałek zapraszam rodziców dzieci z III klasy przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej na plebanię na spotkanie organizacyjne o godzinie 19.00.

 • Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Obejmie ono dzieci chodzące aktualnie do klasy VI, VII i VIII szkoły podstawowej, niekoniecznie w naszej parafii. Spotkania są zaplanowane na około dwa lata, będą się odbywać w pierwsze piątki wieczorem. Dzieci mieszkające poza parafią w Będkowicach do uczestnictwa w tych spotkaniach będą potrzebowały zgody swojego księdza Proboszcza. Na pierwsze spotkanie zapraszam w ten piątek po Mszy świętej wieczornej i po Różańcu. Wyjątkowo odbędzie się w kościele, następne spotkania będą w salce.

 • Jak widać rozpoczęliśmy prace przy murze przed kościołem. We wtorek będzie on stawiany od nowa, będzie niższy i wykonany z lepszego kamienia. Tablica ogłoszeń będzie umieszczona obok dzwonnicy. W późniejszym terminie założymy kostkę wokół plebanii i iluminację kościoła, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie.

 • Dziękuję osobom z ulicy Długiej i Lisowskiej:, Marii Morawiec, Krystynie Pasek, Krystynie Leśniak, Mariannie Jurczyk i Janinie Kozyra za posprzątanie kościoła, udekorowanie go i za złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic z ulicy Długiej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, oraz za złożone w poprzednią niedzielę 320 złotych na Duszpasterstwo Młodzieży.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz