45. Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża

16 października minie dokładnie 45 lat odkąd metropolita krakowski, kard. Karol Wojtyła został papieżem. Archidiecezja Krakowska przygotowała szereg wydarzeń, aby upamiętnić moment, który zmienił historię Krakowa, Polski i świata.

Wydarzenia związane z diecezjalnymi obchodami, wzbogacone zostaną o te, które w ramach XXIII Dnia Papieskiego przygotowała młodzież z krakowskiego oddziału Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Diecezjalne obchody rozpoczną się 14 października o 17.00 belgijką ze stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na Rynku Głównym oraz spektaklem o 19.00 „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu studentów w sali teatralnej parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie – Os. Podwawelskim.

W niedzielę, 15 października ,uroczystej Mszy św. o godz. 9.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowanej przez TVP przewodniczyć będzie bp Robert Chrząszcz.

W poniedziałek, 16 października, będzie można zwiedzić miejsca związane z papieżem: budynki seminarium i Franciszkańskiej 3. O godz. 12.00 będzie też okazja do wspólnej modlitwy na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie, a o 10.00 kard. Stanisław Dziwisz odprawi uroczystą Mszą św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Obchody zakończy wieczorne spotkanie pod Oknem Papieskim o godz. 20.00, które rozpocznie się od animacji dla młodych i tańców lednickich. Od godz. 20.30 będziemy trwali w modlitwie różańcowej.