Ogłoszenia parafialne
15.10 -22.10.2023 r.

 • Dziś obchodzimy Dwudziestą Ósmą Niedzielę Zwykłą. Dziś liturgia używa obrazu uczty Boga, na którą jesteśmy zaproszeni. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę, na Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie poświęcenie Różańców dla dzieci z III klasy przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. A po Mszy świętej o godzinie 17.00, nabożeństwo różańcowe.

 • Obchodzimy dziś Dzień Papieski, w związku z tym ofiary składane do skarbonki są dziś przeznaczone na Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • niedziela wspomnienie św. Teresy Wielkiej, dziewicy i doktora Kościoła

  • poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

  • wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

  • środa święto św. Łukasza, ewangelisty

  • piątek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej archidiecezji

 • Przypominam, że przez cały październik Msze święte w tygodniu w naszym kościele będą odprawiane tylko wieczorem, o godzinie 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe.

 • Poza tym w tym tygodniu w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. W ten piątek z racji uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • Na stoliku są wyłożone formularze do wpisywania zmarłych wypominanych. Proszę o zaznaczenie, są mają być czytane przed Mszą świętą o 8.30, czy przed Mszą świętą o godzinie 11.00. Na stoliku jest też nowy numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej.

 • Powoli kończą się prace przy naszym murze przed kościołem. W późniejszym terminie będzie wykonana nakładka na mur oraz metalowe ozdoby. Przy okazji chciałem zapytać, czy ktoś nie potrzebuje marmuru, którego trochę zostało po budowie tego muru.

 • Dziękuję osobom z ulicy Długiej: Halinie Czernik, Katarzynie Grzybowskiej, Janinie Pater, Łukaszowi Leśniak i Dorocie Główczyńskiej za posprzątanie kościoła oraz salki, udekorowanie kościoła i za złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic z ulic Długiej i Okupniki.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, oraz za złożone w poprzednią niedzielę sześć ofiar w kopertach na kwotę 360 złotych oraz za ofiary przekazane na konto bankowe parafii.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz