Ogłoszenia parafialne
29.10 – 5.11.2023 r.

 • Dziś Trzydziesta Niedziela Zwykła. Pan Jezus przypomina nam dziś przykazanie miłości. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 17.00, nabożeństwo różańcowe.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • środa uroczystość Wszystkich Świętych

  • czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

  • sobota wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

 • Jeszcze do wtorku trwają nabożeństwo różańcowe. Na Różaniec we wtorek niech dzieci przyniosą swoje książeczki z wklejonymi obrazkami.

 • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych – w ten dzień Msze święte do południa jak w niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 11.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Potem Msza święta o godzinie 13.00 na cmentarzu, jeśli tylko pozwoli na to pogoda. Po niej procesja po cmentarzu, w czasie której będzie odmawiany Różaniec i będą czytane wypominki jednorazowe. W ten dzień jest obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

 • W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, rano Msza święta o godzinie 7.00, w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele. Wieczorem, po Mszy świętej, odmówimy Różaniec za zmarłych i jeszcze raz będziemy czytać przy nim wypominki jednorazowe.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed Mszą świętą, od godziny 17.15 okazja do spowiedzi świętej. Na koniec Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Potem, na godzinę 18.45 zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W sobotę po Mszy świętej wieczornej odmówimy Litanię do Matki Bożej z okazji pierwszej soboty miesiąca. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Przypominam, że od 1 do 8 listopada można zyskać odpust za zmarłych, przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych oraz pod zwykłymi warunkami. Natomiast w dniach 1 i 2 listopada podobny odpust można uzyskać przez modlitwę za zmarłych w kościele.

 • Dziękuję osobom z ulicy Okupniki i Jaśminowej: Stanisławie Kowalik, Elżbiecie Litwa, Annie Kalińskiej, Renacie Seweryn i Krystynie Sarota za posprzątanie kościoła, udekorowanie go i za złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania ostatnią piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, oraz za złożone w poprzednią niedzielę trzy ofiary w kopertach na kwotę 300 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz