3.12 – 10.12.2023 r.

• Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu, czasu oczekiwania na przyjście Pana. Czytania biblijne wzywają nas do czuwania i oczekiwania.

• Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

• niedziela wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

• poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

• środa wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

• piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej

• W tym tygodniu rozpoczynamy Roraty, Msze święte w tygodniu będą o godzinie 7.00. Tylko w sobotę i z okazji uroczystości dodatkowe Msze święte o godzinie 18.00.

• W środę wyjątkowo rano Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten dzień także odpust w parafii św. Mikołaja w Białym Kościele. Uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę, suma o godzinie 11.30. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ jest to piątek, to w ten dzień nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W naszym kościele przypada wtedy rocznica jego poświęcenia, które nastąpiło w dniu 8 grudnia 1938 roku. W piątek Msze święte rano i dodatkowa wieczorem o godzinie 18.00. W ten dzień Godzina Łaski od 12 do godziny 13. W sobotę rano Roraty, a wieczorem Msza święta w porządku niedzielnym o godzinie 18.00.

• Jak już zapowiadałem tydzień temu w przyszłą niedzielę, 10 grudnia, Służba Liturgiczna będzie roznosić po parafii opłatki. Od dziś w zakrystii są już dostępne świece wigilijne Caritas. Świece są duże i małe. Orientacyjny koszt małej to 10 złotych, a dużej 15 złotych.

• Z powodów technicznych zawieszamy na razie transmisję Mszy świętej przez naszą stronę internetową. Jeżeli tylko pogoda pozwoli to w tym tygodniu mają się zacząć prace przy montażu oświetlenia wokół kościoła.

• Dziękuję paniom: Litewka i Bień za przygotowanie dekoracji adwentowej.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Dziękuje także za składane mi ostatnio życzenia z okazji imienin. W przedsionku kościoła z tej okazji ministranci i lektorzy będą rozdawać cukierki.