Ogłoszenia parafialne
17.12 – 24.12.2023 r.

 • Dziś Trzecia Niedziela Adwentu, czasu oczekiwania na przyjście Pana. To niedziela Gaudete, czyli „Radujmy się”, co symbolizuje różowy kolor szat liturgicznych. Słyszymy znowu w Ewangelii o św. Janie Chrzcicielu, który wzywa do przygotowania się na spotkanie z nadchodzącą Światłością.

 • Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej będą poświęcone medaliki. Straż Pożarna prosiła, by poinformować, że dziś od godziny 13.00 będą roznosić po parafii kalendarze.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • czwartek: wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła

 • W naszym kościele jeszcze do końca tego tygodnia Roraty, ostatnie w sobotę rano. Msze święte w tygodniu są rano, wieczorem Msza św. będzie tylko w sobotę. W środę rano po Roratach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zaś w sobotę wieczorem, przed Mszą świętą wieczorną dotrze do naszej parafii światło z Betlejem.

 • Na środę wieczorem zaplanowaliśmy przygotowanie w kościele dekoracji świątecznej. Bardzo proszę o pomoc Rade Parafialną Straż Pożarną, Służbę Liturgiczną i inne osoby do pomocy w kościele.

 • Na piątek zaplanowaliśmy w naszej parafii spowiedź, będą księża proboszczowie ze Szklar i z Kobylan. Będzie ona trwała w godzinach: od 16.00 do 18.00. Jeśli są chorzy, do których trzeba przyjść z posługą sakramentalną przed świętami proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

 • W przyszłą niedzielę przypada Wigilia. Msze święte w naszej parafii tylko do południa, nie będzie Mszy świętej o godzinie 17.00. Natomiast w nocy jak w poprzednich latach – dwie Pasterki, pierwsza o 22.00, a druga o godzinie 24.00.

 • Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy sfinansowali zakupienie do naszego kościoła nowego dużego gongu. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary na ogrzewanie, które zostały złożone na ręce Służby Liturgicznej w tamtą niedzielę. Jeśli ktoś nie ma jeszcze opłatków to może się w nie zaopatrzyć w zakrystii. W zakrystii są jeszcze świece Caritas.

 • Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła przez Adwent, dziękuję także Państwu Bień, którzy w tym pomagali. Wracamy teraz do dyżurów piątkami, kolejną piątkę z Kawior proszę o sprzątanie w sobotę przed Wigilią.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za osiem ofiar złożonych w kopertach tydzień temu na kwotę 530 złotych.

 • W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Janusza Smotrzyka. Pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek…

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz