Ogłoszenia parafialne
24.12 – 31.12.2023 r.

 • Dziś Czwarta Niedziela Adwentu. Liturgia wskazuje nam na Matkę Bożą, oczekującą na narodziny Syna Bożego. Dziś Msze święte o godzinie 8.30 i 11.00. Nie będzie dziś Mszy świętej po południu. Zachęcam do wspólnej, rodzinnej modlitwy przy wigilijnym stole i czytania Pisma świętego.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek uroczystość Bożego Narodzenia

  • wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

  • środa święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

  • czwartek święto św. Młodzianków, męczenników

 • Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Już dziś w nocy zapraszam na Mszę świętą Pasterską, w tym roku będą dwie – o godzinie 22.00 i o północy. W ciągu dnia Msze święte jak w każdą niedzielę. We wtorek święto św. Szczepana. Msze święte do południa, o godzinie 8.30 i o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętej po południu. Na Mszach świętych będzie błogosławieństwo owsa.

 • Po świętach wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w tygodniu. W środę Msza święta o godzinie 18.00, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, święto Najświętszej Rodziny. Msze święte jak w każdą niedzielę, na Mszy świętej o godzinie 17.00 podsumowanie mijającego roku.

 • Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu do świąt. Dziękuję za zakup choinek i za przygotowanie posiłku dla spowiadających księży. Dziękuję Radzie Parafialnej, Straży Pożarnej i Służbie Liturgicznej za przygotowanie w kościele dekoracji świątecznej. Dziękuję także za ofiary złożone na ten cel do skarbonki.

 • W tym tygodniu rozpoczniemy w parafii wizytę kolędową. W czwartek od godziny 9 rano pójdziemy na ulicę Długą – od Rynku na dół po lewej stronie, wraz z ulicami Ogrodową, Bzowskich i Lisowską. Potem wracamy do góry po prawej stronie ulicy, aż pod kościół. W sobotę od godziny 9.00 kolęda na pierwszej części ulicy Kawiory – od Bębła aż do p. Bień. Oczywiście, w razie potrzeby, zawsze można umówić się na inny termin z wizytą kolędową.

 • Dziękuję Państwu: Anecie Szlachta, Monice Adamczyk, Magdalenie Leśniak, Natalii i Przemysławowi Banaś oraz Józefowi i Jolancie Mirek za sprzątanie kościoła w sobotę i za złożoną ofiarę. W kolejną sobotę zapraszam do sprzątania następną piątkę z Kawior.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za cztery ofiary złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 1080 złotych.

 • Przypominam, że w zakrystii są jeszcze opłatki i świece Caritas.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz