14.01 -21.01.2024 r.

• Dziś Druga Niedziela Zwykła. Dziś w Ewangelii słyszymy jak Apostołowie prowadzą kolejnych ludzi do Chrystusa.

• Dziś Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o 17.00.

• środa wspomnienie św. Antoniego, opata

• piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

• W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek, po Mszy świętej, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

• W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Najpierw w środę przypada Dzień Judaizmu. Sam Tydzień Ekumeniczny trwa od 18 do 25 stycznia.

• W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Słowa Bożego, święto ustanowione przez papieża Franciszka. W ten dzień szczególnie pomyślmy o roli Pisma świętego w naszym życiu.

• Zakończyła się oficjalna część wizyty kolędowej. Dziękuję bardzo za gościnność, za wszystkie rozmowy, dobre słowo, za wspólną modlitwę i wszystkie złożone ofiary. Będzie jeszcze okazja do podsumowania tego, co usłyszałem podczas rozmów z parafianami.

• Dziękuję Państwu: Bożenie Gąska, Bożenie Ostafin, Krystynie Gąska, Renacie Zawadzkiej i Paulinie Król za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. Na kolejne sprzątanie zapraszam pierwszą piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, także przy okazji kolędy.