Ogłoszenia parafialne
28.01 – 4.02.2024 r.

 • Dziś Czwarta Niedziela Zwykła. W ten dzień obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Widzimy dziś Chrystusa jako wyrzucającego złe duchy. Dzisiaj Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • niedziela wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

  • środa wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

  • piątek święto Ofiarowania Pańskiego

  • sobota wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

 • W piątek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Po tym dniu już nie śpiewamy kolęd i rozbieramy dekoracje bożonarodzeniowe. W ten dzień obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy o modlitwie za wszystkie osoby poświęcone Panu Bogu. 2 lutego na Mszy świętej o 18.00 poświęcenie gromnic. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Przed Mszą świętą od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 18.45 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 • Poza tym w tym tygodniu: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w intencji powołań. A w sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy świętej odmówimy Litanię do Matki Bożej. A w przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli na Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Dziękuję Państwu: Annie Lorenc, Wioletcie Dudek, Małgorzacie Makarskiej i Lucynie Derwisz za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. Na kolejne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, także za złożone tydzień temu cztery ofiary w kopertach na kwotę 380 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz