28.01 – 4.02.2024 r.

• Dziś Czwarta Niedziela Zwykła. W ten dzień obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Widzimy dziś Chrystusa jako wyrzucającego złe duchy. Dzisiaj Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o 17.00.

• niedziela wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

• środa wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

• piątek święto Ofiarowania Pańskiego

• sobota wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

• W piątek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Po tym dniu już nie śpiewamy kolęd i rozbieramy dekoracje bożonarodzeniowe. W ten dzień obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy o modlitwie za wszystkie osoby poświęcone Panu Bogu. 2 lutego na Mszy świętej o 18.00 poświęcenie gromnic. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Przed Mszą świętą od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 18.45 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

• Poza tym w tym tygodniu: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w intencji powołań. A w sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy świętej odmówimy Litanię do Matki Bożej. A w przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli na Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

• Dziękuję Państwu: Annie Lorenc, Wioletcie Dudek, Małgorzacie Makarskiej i Lucynie Derwisz za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. Na kolejne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, także za złożone tydzień temu cztery ofiary w kopertach na kwotę 380 złotych.