Ogłoszenia parafialne
18.02 -25.02.2024 r.

 • Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Słyszymy w Ewangelii jak Pan Jezus udaje się na pustynię, a potem rozpoczyna swoje nauczanie.

 • Dzisiaj w naszym kościele Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale, a o godzinie 16.30, przed Msza świętą wieczorną, Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła związane ze św. Janem Pawłem II.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • czwartek święto Katedry św. Piotra apostoła

  • piątek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 • W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Poza niedzielną Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godzinie 17.30. Poza tym w tym tygodniu w naszym kościele w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • Dziękuję osobie, która ufundowała nową podstawę pod paschał. Dzięki innym ofiarom udało się także kupić do parafii głośnik używany przy pogrzebach, czy innych uroczystościach. Dziękuje także wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc na plebanii w ostatnim czasie.

 • Dziękuję Państwu: Cecylii Seweryn, Beacie Seweryn, Małgorzacie Chmura, Teresie Spyt i Lucynie Węgiel za dekorację, posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Na następne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Będkowic z ulicy Długiej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za siedem ofiar w kopertach z poprzedniej niedzieli na kwotę 410 złotych. W Środę Popielcową do skarbonki na ofiary wojny zostało złożone 360 złotych, będą one przekazane na konto Caritas.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz